Музичні цікавинки


    Цікаві факти про музику



ü Вольфганг Амадей Моцарт почав складати музику в 3 роки.
ü "Героїчна симфонія" Людвіга Ван Бетховена спочатку була присвячена Наполеону Бонапарту. Але коли Наполеон проголосив себе імператором, Бетховен зняв присвяту.
ü Бетховен не просто не дружив з математикою, а зовсім не міг множити числа. Це не єдина дивинка композитора. Перш ніж приступити до роботи над черговим твором, автор «Місячної сонати» опускав голову в таз, наповнений крижаною водою.
ü Американська музична конференція 1977 року визначила гобой як "поганий дерев’яний духовий інструмент, на якому ніхто не вміє грати добре".
ü Вальс, полонез, мазурка та менует мають музичний розмір 3/4, полька та гопак - 2/4, а лезгінка - 6/8.
ü Композитором музики, що звучить при завантаженні Wіndows XP є відомий ambіent-музикант Брайан Іно.
ü У світі шоу-бізнесу вираз "Золотий диск" означає, що копій диска продано на мільйон доларів, а "Платиновий диск" - що продано мільйон копій диска.
ü П’ята симфонія Бетховена була першим музичним твором, у якому використовувався тромбон.
ü Hа створення пісні "Я моpж" Джона Леннона надихнули звyки поліцейської сиpени.
ü Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Уїтни Х’юстон "I Wіll Always Love You". По дивному збігу обставин, вона ж - найбліьш популярна похоронна музика у Великобританії.
ü Рекордсменом по найбільшій зібраній на одному концерті аудиторії є зовсім не Елвіс Преслі, не "Beatles" і не Майкл Джексон. Це група "A-ha", що навіть занесена в книгу рекордів Гіннеса: концерт "A-ha" у Бразилії, на стадіоні Маракана в 1991 році зібрав 195 000 чоловік. Попередній рекорд - 191 000 чоловік - належав Полу Маккартні. До речі, одного разу музикантам "A-ha" по дорозі з концерту в готель довелося дати близько 10 000 автографів! За словами Пола Воктора, зробити це було набагато важче, ніж відіграти концерт.
ü Проведене в Америці дослідження показало, що найбільше самогубств, розлучень та інших особистих катастроф спостерігається серед тих, хто любить кантрі-музику.
ü Ще в ХІХ столітті у відомому монастирі Бріттані черниці спеціально виконували музичні твори для свійських тварин. При цьому вони помітили, що після "прослуховування" саме серенади Моцарта корови давали молока в 2 рази більше. Коли до такого ж відкриття в ХХ столітті прийшли в Німеччині, то німецькі фермери, будучи людьми практичними, стали цілеспрямовано використовувати музику Моцарта на своїх фермах для підвищення удоїв молока.
ü А   в Японії зробили спостереження, що коли музика Моцарта звучить у пекарні, дріжджове тісто піднімається в 10 разів швидше (тепер це відкриття активно використовується японцями в пекарській справі). До речі,  найкраща рисова горілка саке виходить, на думку японських фахівців, саме з тих дріжджів, які "прослухали" музику Моцарта.
ü Американський бізнесмен А. Карлсон створив фірму з назвою "Озвучена квітка", що займається розробкою, виробництвом і продажем тематичних аудіозаписів музики для цілеспрямованого впливу на рослини. Продукція має успіх у багатьох країнах світу.
ü Знаєте, через що посварились "Beatles" зі студією EMІ? Коли вони записували "Сержанта Пеппера", Джорджу Харрісону не сподобався папір у студійному туалеті. До речі, говорять, коли розвалилися "Pink Floyd", Роджер Уотерс замовив собі туалетний папір з портретом Гілмора.
ü У Норвегії є чимало умільців, які грають на вудках. Вони вважають, що вудка - універсальний інструмент, оскільки може бути і щипковим, і смичковим, і ударним одночасно.
ü Павуки, якщо заграєш перед ними на скрипці, виповзають зі своїх укриттів. Хоча, звичайно, не для того, щоб послухати музику: павутина від звуків скрипки коливається, і павук думає, що попалася здобич.
ü Перша "Фанера" з’явилася ще в кінці ХІХ століття: один італійський композитор возив із собою на виступи фонограф, на якому була записана фортепіанна партія його творів.
ü При грі на мексиканському кларнеті повітря не видувають, а вдмухують.
ü Для струн рояля потрібно 1500 метрів дроту.
ü Фагот завжди виготовляється із клена.
ü Нота Сі вважалася католицькою церквою неправильною і не визнавалася аж до XVІІ століття, коли перейшли від шестизвучання до системи октав.
ü Народний танець полька по співзвуччю багатьом здається польським. Однак він належить іншому слов’янському народу - чехам. Назва його походить від слова "pulka" - "половина", тому що танцювали його дрібними кроками.
ü Найвідоміший свій твір "Сон у літню ніч" Фелікс Мендельсон написав, коли йому було 17 років.
ü Перед тим, як сідати за написання музики, Бетховен виливав на свою голову відро холодної води. Він вірив, що це дуже сильно стимулює роботу мозку.
ü Араби знамениті своєю настирливою ідеєю ніколи не насвистувати мелодій. Втім, це не через те, що свистіти непристойно: просто свист вважається в ісламських країнах "музикою диявола".
ü У середні віки пацюків виводили з міст сопілочкою. Існувала навіть спеціальна професія: сопілкар-щуролов. До речі, коли недавно в одному стародавньому англійському замку відбувся рок-концерт, пацюки із замка теж начисто зникли.
ü Шаляпін і Горький практично в той самий час пробувалися в хор. Горького взяли, Шаляпіна ні.
ü В 1792 році на прем’єрі опери "Таємний шлюб" композитора Чімарози глядачі аплодували так голосно, що артисти були змушені виконати на "біс"… всю оперу цілком. Навіть Лучано Паваротті жодного разу такого робити не доводилося.
ü Челеста - клавішний інструмент, замість струн на ньому металеві пластинки.
ü Будете на відпочинку в одній з ісламських держав – забудьте про звичку насвистувати мелодії. Місцеві жителі вважають свист диявольським проявом в людині.
ü Один з найсуворіших вироків на вступних іспитах в консерваторію був винесений Дзузеппе Верді. Прослухавши, як молодик виконує на роялі власні твори, комісія зробила такий висновок: «Залиште надію займатися музикою професійно: краще виберіть педагога з місцевих музикантів». Однак Верді таки став композитором. Не минуло й півсотні років, як консерваторія, що відмовила Верді в навчанні, боролася з іншими за право називатися його іменем.
ü Найдорожча в світі скрипка «В’єтан» створена в 1741 році італійським майстром Гварнері дель Джезу, що є одним з найвидатніших скрипкових майстрів світу.  Свою назву музичний інструмент отримав на честь бельгійського композитора і скрипаля, що був власником цієї скрипки, – Анрі В’єтана.
ü Перший виступ під «фанеру» відбувся не у другій половині 20-го століття, а набагато раніше. В кінці XIX століття один із композиторів, що лінувався возити з оркестром рояль, обходився фонографом з вже записаною фортепіанною партією.
ü Джон Леннон хотів, щоб його голос звучав по-особливому у пісні «Революція», тому він записав її лежачи на спині.





  Як стверджують вчені, музика впливає на наш мозок  набагато глибше, ніж будь-який інший людський досвід.  Ця добірка присвячена дивовижним властивостям, якими володіє музика. Докладніше тут...



 Питання про те, як музика впливає на нас в цілому, цікавило учених досить давно. Всім відомо, наприклад, що тиха і мелодійна музика діє на людину заспокійливо і розслабляючи, а гучна, навпаки, збуджує. Але це — в цілому. А як конкретний стиль музики впливає на психіку людини?


Самі старовинні музичні інструменти, які дійшли до наших днів — арфа, флейта, орган, клавікорд і клавесин. А перші старовинні ноти, зображені на глиняних табличках, були знайдені ще на території найдавнішої перший письмовій цивілізації шумерів. Про це та багато іншого розкажуть цікаві факти про музичні інструменти. 



Музичні інструменти українського народу - один із проявів його багатогранної культури. Жодні розваги   не обходилися без музики. А грати український народ умів. Музичні інструменти України були дуже багаті та різноманітні. Вони включали широкий ряд духових, струнних та ударних інструментів. Дізнайтесь більше тут...



Вода теж має "вуха"?
Структура води здивувала вчених усього світу. Виявляється, рідина, яку ми вживаємо щодня, має "душу": завдяки детальному розгляду води вдалося виявити, що вода по-різному реагує на людські емоції, музику та навіть на імена історичних постатей. Познайомтесь зі статтею: "Реакція води на людські емоції та музику"



 Композитори, як і всі творчі особистості, знаходяться під заступництвом своєї музи. Найвідоміші з них назавжди увійшли в історію, а твори деяких стали класичними. Цікаві факти про відомих композиторів розкажуть про найбільш пам’ятні, а іноді і трагічні моменти в долі великих авторів музики.




 50-ті роки минулого століття були божевіллям. Для підлітків, чиє життя диктувала музика, які бунтували, протестували, хуліганили у своєму прагненні самовиразитись, які ридали, рвали на собі волосся, сходили з розуму на концертах своїх кумирів. Для дорослих, котрі з жахом спостерігали за газетними скандалами про юних правопорушників і за своїми дітьми, що не відходили від програвачів, звідки лунали здичавілі пісні на незрозумілій мові. Для світу, який перевернула музика у стилі rock’n’roll...



 Музика з раннього дитинства була захопленням Фарруха, саме так звучить справжнє ім’я рок-легенди і означає в перекладі «прекрасний» і «щасливий». Цікаві факти з життя Фредді Меркьюрі розкажуть про найяскравіші моменти його творчості та життєвого шляху. Дізнайтесь більше тут...





Мексиканський художник Педро Рейес (Pedro Reyes) придбав близько 6700 одиниць нефункціонуючої зброї, яка залишилась після нарковійни. У співпраці з іншими музикантами він створив з цього матеріалу 50 музичних інструментів – струнних, духових та ударних. Ось таке не лише фізичне перевтілення. Докладніше тут...




Незвичайні і оригінальні пам'ятники завжди привертають увагу і самих мешканців того чи іншого міста, і самих туристів. Одними з них є пам'ятники музичних інструментів, яких досить багато в самих різних частинах планети. Познайомтесь із статтею: "В яких містах є пам’ятники музичних інструментів"




Стандартні “IQ-тести" фіксують реальне підвищення інтелекту у людей після прослуховування саме музики Моцарта. Дослідження американських учених показали, що лише 10-хвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує IQ (коефіцієнт інтелекту") людей в середньому на 8-10 одиниць. Дізнайтесь більше ...




27 жовтня 1782 року у італійському місті Генуя народився Ніколо Паганіні - найвідоміший скрипаль усіх часів і народів. Хоча з тих пір минуло вже 232 роки, проте у біографії "скрипкового диявола" залишається ще багато "білих плям". Деякі легенди та міфи він створив про себе сам. Читати далі тут...



Що таке незвичайний музичний інструмент? Унікальний, неповторний або просто незвичний? Безумовно, такий інструмент повинен викликати захоплення, оскільки все нестандартне подобається людям. Прочитайте статтю:"Незвичайні музичні інструменти"




Ліс у формі гітари на згадку про загиблу дружину розташований в родючому сільськогосподарському районі Аргентини, складений із понад 7000 кипарисів і евкаліптів. Ліс завдовжки більше кілометра дуже добре видно для літаків і навіть супутників, що пролітають мимо. Тоді як його розміри дуже значні, не менш цікава і його історія. Читати далі...


Немає коментарів:

Дописати коментар